En İyi 5 WordPress Rezervasyon Eklentisi

Olası müşterileriniz için randevu sistemine ihtiyacınız varsa bu yazıda en iyi 5 WordPress rezervasyon eklentisi incelenecektir.

Birçok işletme, müşterilerin online olarak kolayca randevu almasına olanak tanıyan bir randevu rezervasyon formuna ihtiyaç duymaktadır. Bu yazıda size en iyi WordPress randevu ve rezervasyon eklentileri gösterilecektir.

Ne Tür Randevu ve Rezervasyon Formu Eklentisi Seçilecek?
İş gereksinimlerinizi karşılamak için randevu rezervasyon formunuzu özelleştirmek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, WordPress rezervasyon form eklentinizde aramanız gereken ortak şeyler vardır.

Randevu rezervasyon formunuz, çalışma saatlerinize bölünerek kullanılabilir zaman aralıkları için müşteri isteklerini kabul edebilmelidir. Cep telefonlarında çalışmalıdır. Böylece müşterileriniz bilgisayarların yanı sıra telefonlarından da randevu alabilirler. İyi bir randevu alma formu, randevuları WordPress veri tabanınıza veya Google Takvim gibi bir takvim uygulamasına kaydeder. Ayrıca, rezervasyon onaylandıktan sonra müşterilere otomatik bir e-posta bildirimi göndermek isteyebilirsiniz. WordPress sitesinde kullanabileceğiniz en iyi rezervasyon eklentilerine bir göz atalım.

1 BirchPress

BirchPress

BirchPress kapsamlı bir WordPress rezervasyon eklentisidir. WordPress tabanlı siteler için profesyonel görünümlü rezervasyon yönetim sistemi kurmanıza olanak sağlar. Kullanıcılarınız web sitenizden randevuları alabilir, PayPal hesabını veya kredi kartını kullanarak ödeme yapabilir.

BirchPress, bir çok popüler uygulama ile senkronlu çalışır.Aralarında  Google Takvim, iCal, Android, Outlook vb. gibi uygulamaların olduğu bir çok programın takvimini kendi rezervasyon takviminize bağlayabilirsiniz. Özelleştirilebilir bir e-posta bildirimi ve hatırlatma sistemi vardır. Müşterileriniz rezervasyon hakkında bilgi sahibi olurlar.

2 Booking Calendar

Booking Calendar

Booking Calander rezervasyon takvimi, ücretsiz seçenekler arasında internette bulabieleceğiz en iyi ücretsiz WordPress rezervasyon eklentilerinden biridir.

Basit, kullanımı kolay ve ayarlar seçeneği iyi tasarlanmıştır. Hem admin tarafında hem de ziyaretçi tarafında takvim oluşturabilirsiniz.

Kısayol özelliği sayesinde rezervasyon formunu herhangi bir içeriğine veya sayfaya kolayca ekleyebilirsiniz. Kolay kullanım ve ayarlamaları sayesinde yeni başlayanlar için oldukça uygur.Fakat ayarlar sayfasındaki kapsamlı düzenleme, eklentiye hakimlik bakımından, ileri seviye kullanım için de uygundur.

İstenmeyen e-postaları, e-posta bildirimlerini, jQuery efektlerini ve daha fazlasını önlemek için yerleşik captcha ile birlikte gönderilir. Rezervasyon formunu kendi özel alanlarınızla özelleştirebilirsiniz.

3 WP Simple Booking Calendar

WP Simple Booking Calendar

WP Simple Booking Calander, giriş seviyesi bir WordPress rezervasyon eklentisidir. Basitçe bir takvim oluşturun ve kısa kodu kullanarak bir yazıya veya sayfaya ekleyin. Odalar, konaklama veya günlük diğer tekliflerde çok basit bir şeyler arıyorsanız, bu eklenti işi görecektir. Daha karmaşık öğeler için, yukarıda bahsettiğim eklentilere bakın.

4 Easy Appointments

Easy Appointments

Easy Appointments, kolay kullanım sunan, düzenlenebilir ücretsiz bir WordPress rezervasyon eklentisidir. Birden fazla yer, hizmet ve işçi eklemenizi sağlar. Ayrıca, özel form alanları ekleyerek rezervasyon formunu özelleştirebilirsiniz. Herhangi bir sayfaya veya yazıya kısa kod kullanarak randevu rezervasyon formunu kolayca ekleyebilirsiniz. Ayrıca eklentinin gönderdiği bildirim e-postalarını müşterilere, işçilere ve web sitesi yöneticisine özelleştirebilirsiniz.

5 WPForms

WPForms

WPForms, en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir. Dakikalar içinde her türlü formun kolayca oluşturulmasını sağlayan, yeni başlayanlara sürükle-bırak form oluşturucu ile birlikte gelir. WPForms, Zapier aracılığıyla Google Takvim ile entegre edilebilir; ancak çalışma saatlerinizi ayarlamanıza izin vermiyor. Bununla birlikte, özel bir rezervasyon formu oluşturmak için kolayca kullanabilirsiniz. Her bir randevuyu manuel olarak onaylamanız gerekecektir.

Bu makalenin, en iyi WordPress rezervasyon eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyorum.

 

Bunları da beğenebilirsin