Facebook Messenger’da Gönderilmiş Mesajlar Silinebilecek

Facebook Messenger, gönderilen mesajı silme üzerine yeni bir güncelleme alıyor.

facebook messenger gönderilen mesajı silme özelliği

Whatsapp’ın ardından uzun bir süredir, yanlışlıkla gönderilen mesajların kaldırılması ile ilgili özellik Facebook Messenger uygulaması için de bekleniyordu.

Messenger’ın “onaylanmamış” özelliği, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından gönderilen bazı özel mesajların gizlice kaldırmasıyla aylar önce ortaya çıktı.

Yeni özelliğin ekran görüntüleri, geçen hafta yayınlanan bir güncellemeyle birlikte ortaya çıktı.

Şu anda, gönderilen mesajları kaldırma özelliği sadece Kolombiya, Polonya, Bolivya ve Litvanya’daki kullanıcılar için geçerli.Yakında dünyanın diğer bölgeleri için de yayınlanması bekleniyor.

Messenger’ın yeni özelliği, kullanıcılara gönderdikleri mesajları 10 dakika içerisinde geri alma yani silme imkanı veriyor. Bu süreyi aşan mesajları yine de mesaj sayfanızdan silebilirsiniz fakat karşı tarafın gelen kutusundan silinmeyecek.Yani 10 dakika da kaldırılmayan mesajları karşı taraf okuyabilecek.

Ancak gönderilen mesajı sildikten sonra bile Facebook, mesajın kötüye kullanım için işaretlenmiş olup olmadığını kontrol etmek için daha uzun süre muhafaza edecek.

Ayrıca Facebook, belirli bir süre sonra mesajların veya sohbet kayıtlarının süresinin dolması ile ilgili özellikler üzerinde çalıştığını da bildiriyor.

Üzerinde çalışılan bu özellik gizliliğinizi korumak için gerçekten kullanışlı olsa da, Facebook bu özelliğin kötü niyetli kişiler için suistimal edilmeyeceğinden emin olmak istiyor.

Facebook Messenger’ın başkanı Stan Chudnowsky’nin  TechCrunch’la yaptığı röportajda bu konu hakkında şunları söyledi:

Bu özelliklerin kötü amaçları olan insanlara yeni bir yol yapmadığından emin olmalıyız. İnsanların size rahatsız edici mesajlar gönderip, sonra bunları kaldırmadığından emin olmalıyız.Çünkü daha sonra bu tür davranışları bildirirseniz ve mesajlar orada olmazsa hiçbir şey yapamayız.

Kaynak TNW TC
Bunları da beğenebilirsin