Güncel SEO Blogları

Yazı Güncellemesi : 24 Kasım 2016

SEO nedir? Bu soruyu bir başka yazımda cevapladım, bilmiyorsanız bakabilirsiniz.Bu yazıda sizlere bu sorudan daha ileri konuları öğrenebileceğiniz güncel SEO bloglarını tanıtmak için içerik sunulmuştur.

Biliyorsunuz, wreply.com içerik olarak hem öğretici içeriklerin bulunduğu hem de ek kaynak tanıtımı yapan bir webmaster blogudur.Bu yazıda da ek kaynak sunmak için oluşturulmuş bir listedir.

Güncel SEO blogları konusu, SEO konusunda öğretici bilgiler sunan, blogları tanıtan bir rehber listesidir. Bu bloglar içerisinde ki bilgilerin güncelleği, ve içerik kalitesine göre seçilmiştir.SEO ile ilgili yeni teknikler, püf noktaları, mutlaka bilmeniz gereken önemli konuları buralardan takip edebilirsiniz.Her SEO blogu, Türkçe içeriğe sahiptir ve en az bir yıl içerisinde güncel paylaşımı bulunmaktadır.

Önemli Uyarı: Bu paylaştığım sitelerin bir çoğu profesyonel olarak SEO işi yapan firma yada şahıslar.Burada bu firmaların tanıtımı veya tavsiyesi yapılmamaktadır.Sadece SEO meraklıları için güncel bilgi paylaşımları dikkate alınmıştır.

Uyarımızı da yaptığımıza göre artık listemize başlayabiliriz.

Yazıyı güncelleyim, yeni siteler ekleyim istedim ama devamlılığı olan Türkçe içerikli SEO blogu bulmak o kadar zor ki.Önceki listeden bir tane blog Erebor’un karanlık derhizlerinde kaybolduğundan listeden atılmıştır.Onun yerine 2 tane yeni blog eklenmiştir.

1 – Profesyonel SEO

Uzun zamandır istikrarlı bir şekil de içerik üretmesi listenin başında olmasının nedenidir.SEO ile ilgili farklı konulara da yer veriyor mutlaka takip edin.

2 – SEO Kriter

SEO hakkında aklınıza takılan bir çok sorunun cevabını bulabileceğiniz, faydalı SEO taktiklerini, teknikleri ile ilgili onlarca makalenin olduğu sık güncellenen bir SEO blogu.

3 – SEO Hocası

Genellikle haftalık yazıların girildiği SEO ile ilgili en aktif blogların başında geliyor.Zaten oldukça bilinen bir SEO sitesi.’SEO hocasının’ kurucusunun SEO ile ilgili 2 adet kitabı bulunmakta.

4 – SEOamk

SEO ve ilişkili konular hakkında güzel ipuçlarının bulunduğu yazılara ev sahipliği yapan bir başka SEO blogu.

5 – SEO Teknikleri

İçerik sayısı daha az olsa da farklı SEO yazıları bulunan küçük bir blog kardeşimiz.

6 – Seocu

Özellikle son paylaşımlarında Google’un Panda güncellemesi ile ilgili makalelere ağırlık veren,SEO konusunda onlarca içeriği barındıran bir diğer blog.

7 – Cryptosam

Yazarın eğlenceli anlatım tarzı ile SEO konusunda uzun aralıklarda da olsa yazılarını paylaştığı bir blog.Son bir yıldır içerik girilmiyor ama eski yazılarının değerli olduğunu düşündüğümden, listede kalması gerektiğine karar verdim.

8 – SEO Sözlük

Listeye yeni eklediğim SEO blogu, henüz emekleme aşamasında olacak gibi.Takibe alın.

9 – SEO Uzmanı

Yorumlardan gelen bir diğer yeni SEO blogumuz.Detaylı yazıları mevcut, göz atmak isteyebilirsiniz.

Son olarak;

Dostlar, bu yazımızda SEO konusuna derman olmaya çalıştık.Nasıl yaptık bunu? Her zaman olduğu gibi biz yine bir şey yapmadık.Sadece elini taşın altına koyan arkadaşları sizinle tanıştırma görevini yerine getirdik.

Bu yazı SEO konusunda güncel bilgilere ulaşmak isteyen seo meraklısı arkadaşlarımıza ithaf edilmiştir.Listemiz de SEO ipuçları,taktikleri ve teknikleri gibi bilgilendirici makalelere bünyesinde yer veren günlükler yer almaktadır. Eğer listeye eklemek istediğiniz bloglar olursa memnuniyet duyarız.Faydalı olması dileğimle…

Her türlü düşünceye açığız.Lütfen yorum bırakmayı ihmal etmeyin.Bilgi paylaştıkca çoğalır.Yazımızı beğendiyseniz paylaşın,herkes faydalansın.

Ayrıca SEO ipuçları ile ilgili içeriklerime göz atabilirsiniz.