Instagram Sahte Beğeni, Yorum ve Takipçileri Kaldıracak

Popüler sosyal medya platformu Instagram, bugünden itibaren sahte beğeni, yorum ve takipçi olaylarına savaş açtığını bildirdi.

instagram sahte beğeni yorum ve takipçileri kaldıracak

Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarının içerisinde gerçek hesaplar kadar sahte hesaplar da sıkça yer alıyor.Hemen hemen her platformda sahte hesap, beğeni, yorum ve takipçi gibi işler dönüyor.

Bir sosyal medya platformu ne kadar popüler ise orada sahte işler daha fazla oluyor.Çünkü bu sahte işler büyük bir pazar haline geliyor.

Son 2 yılın en popüler sosyal medya platformu olan Instagram’da bu sahte işler oldukça revaçta. Şirket bu tür olayların kan kaybettirdiğini görmüş olacak ki, yapılan bir duyuru ile bugünden itibaren sahte beğeni, takipçi ve yorumları kaldırmaya başlayacak.

Instagram, sahte beğeni işlerinin platforma bağlanan 3. parti uygulamaların neden olduğunu belirtiyor.Geliştirdikleri yapay zeka teknolojisi ile sahte beğeni, yorum ve takipçileri daha hızlı belirleyecekler.Eğer bu tarz servisleri kullandıysanız, profilinize kullanıcı bilgilerinizi değiştirmeniz gerektiği ile ilgili bildiri gelecek.Bu şekilde bu servislerle bağlantınızı kesmeniz sağlanacak

instagram sahte beğeni, takipçi ve yorumları kaldıracak uyarı bildirisi

Eğer profiliniz bu 3. parti uygulamalarda kullanılmışsa, yukarıda ki gibi bir uyarı ile karşılaşacaksınız.

Ayrıca Instagram, uyarının sadece bilerek kullanan değil, bir çok kişiye de gönderileceğini belirtiyor.Çünkü, bir çok kullanıcının izni olmadan bu tarz servislere bağlandığı tespit edilmiş. Bu sebeple eğer profiliniz de böyle bir uyarı görürseniz, 3. parti uygulama kullanmamış olsanız bile, bilgilerinizi güncellemeniz tavsiye ediliyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin