Instagram Yeni Profil Tasarımı Üzerinde Çalışıyor

Instagram, kullanıcıların profilleri üzerinde daha çok hakim olması ve kolay gezinme sağlaması için yeni profil tasarımı üzerinde çalıştığını duyurdu.

instagram yeni profil tasarımı üzerinde çalışıyor

Popüler sosyal ağ, bugün resmi blogunda şirketin yeni kullanıcı profili düzenlemelerini test ettiğini duyurdu. Blog duyurusunda, “Önümüzdeki birkaç hafta boyunca, profilinizin üst kısmında simgelerin, düğmelerin ve sekmeler arasında gezinme dahil bir dizi yeniden düzenlenmiş özellikler görebilirsiniz.Merak etmeyin profiliniz de paylaştığınız fotoğraf ve videoların grid görünümü değişmeyecek.”

Açıklama ile birlikte yukarıdaki örnek tasarım paylaşıldı.Tasarımda en dikkat çeken değişiklik, profil fotoğrafının yanında bulunan takipçi istatistikleri kaldırılıp, yerine kullanıcı bilgileri getirilmiş.Takipçi sayısı daha aşağı kaydırılarak, biraz daha önemsiz hale getirilmiş.

Tasarımda göründüğü kadarı ile bir değişiklikte takip et ve mesaj kutuları yan yana getirilmiş.Bir kişiyi takip etmeye başladığınız da, onun takipçi sayfasına girerseniz, ortak arkadaşlarınızın olduğu ayrı bir sekme göreceksiniz.

Diğer taraftan profilde paylaşılan fotoğraf ve videoların grid görünüm tarzında bir değişiklik bulunmuyor.Fakat sekmelere yeni olarak IGTV bölümü eklenmiş.

 

Yeni profil tasarımında en büyük değişiklik işletme profilleri için olmuş.Artık bir işletme profiline girdiğiniz de, işletme ile iletişim kurabileceğiniz mesaj, email ve arama butonlarını görebileceksiniz.Tek tıkla iletişim oldukça faydalı olacaktır.Ayrıca yine eklenen sipariş butonu daha hızlı alış veriş imkanı sağlayacak.

 

Bunları da beğenebilirsin