Instagram’da Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Öğrenebileceksiniz

Instagram, sosyal mobil uygulamasında ne kadar zaman harcadığınızı gösteren yeni özelliğini yayınladı.

instagram da ne kadar zaman harcadığını öğrenmek

Geçtiğimiz yaz aylarında geleceği ile ilgili duyumlar aldığımız, sosyal platformda harcanan zaman özelliği, bildirim yönetimi ile birlikte geldi.

Instagram’ın ana şirketi Facebook, kullanıcıların sosyal medya bağımlılığıyla mücadele etmelerine yardımcı olmak için uzun zamandır uygulamalarında bu tarz yeni özellikleri deniyordu.Nihayetinde Instagram bağımlıları için yararlı olacak o ortaya çıktı.

Yeni özelliğe, profil sayfanızın sağ üst köşesindeki hamburger simgesine dokunarak Ayarlar kısmından   “Hareketlerim” menüsü üzerinden erişilebilirsiniz.Özelliğin şuan için iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabildiğinin altını çizelim.Android kullanıcıları için kısa zamanda güncelleme gelecek.

Özellik ekranında geçen hafta boyunca uygulamada geçirdiğiniz zamanı ve her gün harcanan ortalama sürenin yaklaşık değeri görebiliyorsunuz.

Ayrıca, uygulama için günlük kullanım zaman sınırı belirleyebilirsiniz.Eğer bu süreyi geçerseniz, Instagram bir bildirim ile sizi uyaracaktır.

Ayrıca yeni özellik ekranında, almak istediğiniz bildirimleri seçmenize ve aynı zamanda push bildirimlerini kapatmanıza izin veren bir özelliğe de eklenmiş.

Yeni özelliklerin hoş bir ek olduğunu düşünüyorum çünkü Instagram, sosyal medya bağımlılığıyla dolu bir geçmişe sahipti.

Geçen yıl, Royal Society for Public Health tarafından yapılan bir ankette, Instagram’ın ruh sağlığı için en kötü sosyal medya platformu olduğuna dikkat çekildi.

Ankete göre Instagram, kendini ifade etme ve öz kimlik oluşturma konusunda olumlu puan alırken, uygulamanın yüksek kaygı, depresyon, zorbalık ve bir şeyleri kaçırma korkusu olarak bilinen FOMO ile ilişkili olduğu ortaya çıkarmıştır.

Sahip olduğu bütün uygulamalar için aynı özelliği eklemesi ile meşhur şirketin, Facebook mobil uygulaması için de benzer özelliği getireceği konuşuluyor.

Bunları da beğenebilirsin