Microsoft, Windows 10’u Daha Aydınlık Yapacak

Microsoft, Windows 10 için büyük sorunları giderici güncellemeler yerine, kullanıcı isteğine göre ufak değişikler üzerine çalışmalar yapıyor.Bu açında yeni bir ön izleme sürümü yayınladı.

Windows 10 güncelleme light tema

Bu bağlamda Windows 10 Ekim ayı güncellemesi, işletim sisteminin daha aydınlık, light bir görünüme sahip tema yayınladı.

Bir önceki güncellemede karanlık tema ortaya çıkaran Microsoft, bu defa da daha açık tonlara sahip, neredeyse bütün arayüzü kapsayacak bir tema ve bazı düzenlemeler yaptı.

Microsoft, yeni ışıltılı temayı zorla kurma niyetinde değil.Güncellemeyi yaptıktan sonra, bilgisayarınız yeni temayı otomatik olarak kurmayacak.Siz kendiniz isterseniz bu değişikliği yapacaksınız.

Yeni güncelleme içerisinde bir de sistem güncellemeleri ile ilgili beklenen düzenlemeler geldi.Artık Windows Update penceresinden, güncellemeleri istediğiniz gün sayısı ya da özel bir süre için durdurabileceksiniz.Mesela 7 gün güncellemeleri iptal edecebileceksiniz.

Bu anlamda diğer bir düzenleme de güncelleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatma ile ilgili oldu.Artık bilgisayara aktif olduğunuz saatleri girince, o saatler içerisnde bilgisayarınızı yeniden başlatmayacak.

Böylece bilgisayar başında aktif olmadığınız bir an belirlenip, güncelleme gerçekleşecek.