Tesla, Supercharger Şarj Ünitesini İkiye Katlayacak

Tesla elektrikli otomobilleri için şarj ünitelerinin sayısını ikiye katlamayı planlıyor.Şirket 2019 yılının sonuna kadar planını gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Tesla supercharger şarj ünitesini ikiye katlayacak supercharger v3 geliyor

Şirketin CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Supercharger ağının ikiye katlanacağını ve tüm aktif pazarlardaki şarj ünitelerinin yüzde 95 ile yüzde 100 oranına ulaşacağını bildirdi.

Tesla bu yıl sonuna kadar tüm pazarlarından 18.000 Superchager kurmayı planmıştı fakat internet sitesindeki veriye göre bu sayı şuan da 11.400 civarı bulunuyor.Yani bu yıl sonu için beklenen hedefe ulaşamayacaklar.

Ayrıca Musk, yeri jenerasyon Supercharger V3 şarj ünitesinin önümdeki yılın başlarında kullanıma sunulacağını bildirdi.Aslında şirket yeni jenerasyon şarj ünitesinin geçtiğimiz zamanlarda ortaya çıkacağı ile ilgili bir kaç defa duyuru yapmıştı.Fakat beklentiler ertelendi.

Musk’a göre yeni nesil Superchanger V3, otomobillerin şarj süresini kısaltmanın yanında, daha verimli olacak.

Diğer taraftan şirket bir kaç gün önce Avrupa pazarı ile ilgili önemli bir açıklama yapmıştı.Buna göre Avrupalı araba üreticileri tarafından daha fazla tercih edilen Birleşik Şarj Sistemi (CCS), avrupa için üretilen Model 3 aracı ile uyumlu olacak.