Twitter, Keşfet Ekranını Güncelledi

Twitter mobil uygulamasındaki keşfet bölümü için konulara göre sekme özelliği getirdi.Böylece haber, spor, eğlence başlıkları ile ilgili paylaşımlara kolay erişilecek.

Twitter keşfet bölümüne konulara göre sekme özelliği

Twitter, iOS cihazlar için “Keşfet” sekmesini güncelledi.Artık farklı konulara ayrı sekmelerden ulaşılabilecek. Ünlü sosyal medya platformu, kullanıcıların okumak istedikleri hikaye ve paylaşımlara daha hızlı ulaşmaları, ilgilendikleri konular üzerine yoğunlaşmalarını daha elverişli hale getirmek için bu güncellemeyi getirdiklerini açıkladı.

Artık bir iPhone veya iPad’den keşfet ekranını ziyaret ettiğinizde, haberler, spor, eğlence gibi bölümleri en üstte sekmeler şeklinde göreceksiniz.Sekmelerden birine tıkladığınızda, söz konusu bölüm için öne çıkan konular yer alacak.Böylece keşfet ekranındaki karışlık biraz da olsa giderilecek.

Belli ki Instagram ile popüler olan keşfet sayfaları, Twitter’ın yeni bir atılım yapması için tek yok.Twitter, geçtiğimiz yılın başlarında, trend olan konuların ve platformdaki en çok okunan, öne çıkan haberleri tek bir yerde toplamak için Keşfet bölümünü ortaya çıkarmıştı.Hatta, temmuz ayında bu bölümden reklam geliri elde etmeye de başlamıştı.

Twitter’ın yeni özelliği şuan için ABD ve iOS kullanıcı için geldi.Yakın zamanda tüm dünya genelinde ve Android için de güncellenecek.

Bunları da beğenebilirsin