Ücretsiz 5 jQuery Lightbox Eklentisi

Lightbox, web sitelerinde sıkça gördüğümüz,fotoğrafları açılır bir ekran üzerinde daha büyük olarak görmemize yarayan bir tekniktir.Web sitelerine daha bir görsel hareketlilik,yaratıcılık katmak için web geliştiricileri tarafından sık sık kullanılır.
Bu yazımda sizlere ücretsiz olarak projeleriniz kullanabileceğiniz tamamen mobil dostu jquery ile geliştirilmiş lightbox eklentilerini tanıtacağım.Umarım faydası olur.

Stripjs

strip lightbox

Stripjs, akıllı telefonlarda ekranı kaplayan, büyük ekranlarda sağ veya sol taraftan açılan responsive jQuery lightbox plugin.Kişisel kullanım için ücretsiz olarak sunulmakta.Ticari kullanımlar için ücret ödemelisiniz.

Swipebox

swipebox lightbox plugin

Swipebox, tamamen ücretsiz olarak sunulan responsive ve dokunmatik ekranda rahat kullanılan bir jQuery lightbox eklentisidir.

Colorbox

colorbox lightbox eklentisi

Ücretsiz jQuery lightbox eklentileri arasında belki de en popüler olanı Colorboxdır.Colorbox ücretsiz olmasına rağmen çok fazla özelliklere sahip bir eklentidir.

Lightbox

lightbox eklentisi

Lightboxjs çok sade ve kullanımı çok kolay bir jQuery lightbox eklentisidir.Tamamen ücretsiz olarak sunulmakta ve responsive yapıdadır.

Bootstrap Lightbox

bootstrap lightbox eklentisi

Bootstrap frameworkler de kullanılan basit fakat responsive bir lightbox eklentidir.Ücretsizdir.

 

Bunları da beğenebilirsin