Ücretsiz 5 jQuery Slider Eklentisi

Bilmeyenler için jQuery, Javascript dili ile geliştirilmiş bir Javascript kütüphanesidir.Temel bir JS bilgisi ile öğrenmesi oldukça kolay,farklı tarayıcıları sorunsuz desteklemesi ve geliştiriciler tarafından sürekli ortaya çıkan web bileşenleri ile web geliştiricileri arasında oldukça popüler bir kullanıma sahip.
Sliderın ne olduğunu açıklamaya gerek yok herhalde.Ama yine de belirtelim, web sitelerinde sıkça karşımıza çıkan daha çok fotoğraflarda kullanıldığını gördüğümüz sağa,sola hareket eden bir web bileşeni.Sliderlar genellikle web sitelerinde açılış sayfalarının en üstüne yerleştirilir ve ziyaretçilerinin ilgi odağına oturur.Böylece ziyaretçilere mutlaka gösterilmesi gereken içerikler burada gösterilir.

Bugün sizlere kişisel çalışmalarınızda veya müşterilerinizin isteğin doğrultusunda sitenize entegre edebileceğiniz ücretsiz jQuery kütüphanesi ile geliştirilmiş, kullanışlı slider eklentilerini paylaşacağım.Umarım faydasını görürsünüz.

 

Slides

 

SlidesJS, eski tarayıcıları CSS3 translation özelliği ile destekleyen responsive ve dokunmatik ekran dostu slider plugin.

Glide

 

Glide, resposive -uyumlu- ve dokunmatik ekran dostu, CSS3 translation özelliği ile destekli bir jQuery slider plugin.

FlexSlider

 

FlexSlider, Woo Themes tarafından ücretsiz olarak sunulan responsive oldukça popüler bir jQuery slider plugin.

One Page Scroll

 

One Page Scroll , diğer sliderlardan biraz farklı.Burada fotoğrafları yada yazıları değilde sayfaları aşağı yukarı kaydırma yapabilirsiniz.Özellike tek sayfa -one page- tasarımınların popüler olduğu son zamanlarda işinize oldukça yarıyacaktır.

 

Bunları da beğenebilirsin