Ücretsiz En İyi 7 WordPress Google Harita Eklentisi

İletişim sayfalarının vazgeçilmezi haritaları ücretsiz en iyi 7 WordPress Google harita eklentisi üzerinden inceleyeceğiz.

WordPress sitenize Google Haritalar’ı eklemek mi istiyorsunuz? En iyi hangisinin olduğunu bilmeyi zorlaştıran, WordPress için birçok ücretsiz Google Haritalar eklentisi bulunmaktadır. Bu makalede, size WordPress için en iyi 7 ücretsiz Google Haritalar eklentisini göstereceğiz.

WordPress Sitenize Google Haritası Ekleme
Google Haritalar eklentisini tartışmadan önce, Google Haritalar’ın WordPress yazılarınızı veya sayfalarınızı herhangi bir eklenti kullanmadan özelleştirebileceğiniz ve yapıştırabileceğiniz bir yerleştirme kodu sunduğunu vurgulamak önemlidir.

Ancak, yazılara veya sayfalara eklemek için metin düzenleyicisine geçmeniz gerekir.

Ayrıca, varsayılan katıştırılmış kod için pek çok özelleştirme seçeneği yoktur. Haritaya özel bilgi ekleyemezsiniz.

Google Maps eklentisinin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bir eklenti kullanmak konum, işaretçi, yol tarifi, rota vb. eklemenizi sağlar. Haritanız etkileşimli ve kullanıcılar için daha kullanışlı olacaktır.

Bunu söyledikten sonra, WordPress için en iyi ücretsiz Google Haritalar eklentileri listemiz aşağıdaki gibidir.

1 MapPress Easy Google Maps

MapPress Easy Google Maps

MapPress Easy Google Maps, en popüler ücretsiz Google haritaları eklentisinden biridir. Herhangi bir WordPress yayınına, sayfaya veya özel gönderi türüne kolayca bir Google haritası eklemenizi ve adresi yazmanızı sağlar.

Haritayı bir gönderiden önce veya sonra otomatik olarak gömebilirsiniz. Haritayı postaya eklemek için kısa bir kod da kullanabilirsiniz.

2 Google Maps Builder

Google Maps Builder

Google Maps Builder, tonlarca seçenekle güzel bir harita özelleştirme deneyimi sunar. Yerleri kolayca ekleyebilir, harita boyutunu, kontrolleri, harita türlerini seçebilir ve hatta bir harita teması seçebilirsiniz. Tüm bunlar görsel bir özelleştirici ile yapılabilir.

Bir gönderiye harita eklemek kolaydır. Tek yapmanız gereken, yazı düzenleyicideki bir düğmeyi tıklayıp haritanızı seçmektir. Ayrıca, özel işaretçiler eklemenize olanak tanır ve hatta Google yerleri ile yakındaki yerleri de gösterebilirsiniz.

3 WP Google Maps

WP Google Maps

WP Google Maps, başka bir ücretsiz Google haritaları eklentisidir. Bir adres girerek, yol tarifi aldığınızda, işaretçileri ayarlayarak vb. kolayca harita oluşturabilirsiniz.

WordPress sitenizin kenar çubuğuna veya herhangi bir bileşen hazır alanına ekleyebileceğiniz bir harita parçacığı ile birlikte gelir. Kullanıcılarınız sitenizi terk etmeden sokak görünümüne de geçebilir.

4 WP Google Map Plugin

WP Google Map Plugin

Son derece etkileşimli Google haritaları için başka bir harika seçenek de, WP Google Map Plugin. Çok sayıda özel bilgi içeren, güzel haritalar oluşturmanıza olanak veren harika bir özellik seti ile birlikte gelir.

Renkli işaretleyicileri bilgi pencerelerini ekleyebilir, haritaya tıkladıklarında kullanıcıları yönlendirebilir ve haritaları kısa kod ile kolayca gömebilirsiniz. Birden çok konum kaydedebilir ve ardından bu konumları özel işaretçilerle gösteren bir harita oluşturabilirsiniz.

5 Google Maps Widget

Google Maps Widget

Bir kenar çubuğu bileşenindeki bir haritayı, hızlı bir şekilde görüntülemek ister misiniz? Google Maps Widget, kenar çubuğunuza veya başka bir widget/bileşen hazır alanına kolayca bir Google Harita eklemenize olanak tanır. Bir haritaya tıklayrak, haritayı daha geniş bir görünümle, bir lightbox açılır pencerede açar. Ayrıca pin renkleri seçebilir ve hatta kendi resminizi bir pim olarak kullanabilirsiniz.

6 Basic Google Maps Placemarks

Basic Google Maps Placemarks

Sitenize kendi özel yer işaretlerinizle bir Google haritası eklemek mi istiyorsunuz? Basic Google Maps Placemarks, yer işaretlerini adresle eklemenize, kategorilere atamanıza, isterseniz özel işaretçi eklemenize olanak tanır.

İhtiyaç duyduğunuz kadar çok yer işareti oluşturabilir ve kısa kodları kullanarak hepsini bir harita üzerinde birlikte görüntüleyebilirsiniz. Farklı konumları ve yer işaretlerini gösteren farklı haritalar oluşturmak için kategoriler de oluşturabilirsiniz.

7 CP Google Maps

CP Google Maps

CP Google Maps eklentisi, coğrafi konum verilerini bir yayına kolayca ilişkilendirmenize ve özel resimlerinizle haritayı görüntülemenize olanak tanır. Bir konum için haritaya yerleştirilecek özel bir işaretçi seçebilirsiniz. Eklentinin diğer harika özelliklerinin çoğu kilitlenir ve eklentinin ücretli sürümünü gerektirir.

Bu makalenin, WordPress siteniz için en iyi ücretsiz Google Haritalar eklentisini bulmanızı sağladığını umuyoruz.

 

Bunları da beğenebilirsin