Tasarımlarınız için Yüzlerce Ücretsiz Font Bulabileceğiniz Siteler

Tasarımların olmazsa olmazlarından birisi hiç şüphesiz fontlardır.Yanlış font seçimi müthiş hayal gücünüzle ortaya çıkardığınız tasarımınızı tamamen aksi yöne çevirebilir.Özellikle tasarımınız görsel nesnelerden çok yazı odaklı ise doğru yazı tipi seçiminin önemi daha fazla ortaya çıkar.

Tasarım işinde yeni olanlar fontlara pek dikkat etmez ve hazırda ne varsa onu kullanılırlar.Orta karar tasarımcılar genelde tasarımlarını riske atmayarak,sade ve popüler olan (Helvetica,Open Sans) yazı tiplerini seçerler.Her işte olduğu gibi işin de ehil olanlar ise, yeterli bilgileri sayesinde risk alarak farkındalık oluştururlar.

Profesyonel tasarımcıların kullandıkları fontlar genel de uzun çalışmalar sonucun da ortaya çıktığı için ücretli ve pahalıdırlar.Herkesin alıp kullacağı fiyatlar da değildir.Fakat en az ücretli fontlar kadar güzel ve kullanışlı yüzlerce ücretsiz fontları bulmak mümkün.Bugün sizlere tasarımlarınıza artı puan kazandıracak ücretsiz fontları, bulabileceğiniz siteleri listeledim.Bu sitelerden oldukça fazla var ama bence bu sitelere sizlere yetecektir.Keyifli tasarımlar…

Google Font

google font

Google’un font servisi ücretsiz kaliteli fontları bulacağınız en kapsamlı yer.Aslında bu anlamda Google Font tek başına yetecektir.Google Font servisindeki fontları hem bilgisayarınıza indirip yerel kullanabilir hem de link oluşturup siteniz de kullabilirsiniz.

Fontsquirrel

fontsquirrel ücretsiz font

Fontsquirrel’ de en az Google Font gibi kaliteli yüzlerce fontu bulabileceğiniz harika sitelerden biridir.Fontsquirrel de yine aynı şekilde fontları bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.Ayrıca en güzel yanı ise webfont oluşturma servisi ile bilgisayarınızdaki fontları webfont haline getirip sitenize ekleyebilirsiniz.

Hypefortype

hypefortype font 2014

Hype for Type ‘da onlarca farklı ücretsiz fontları bulabileceğiniz bir başka font sitesi.

Fontfabric

fontfabric ücretsiz font

Font Fabric’de hem ücretli hem de ücretsiz font bulabilirsiniz.Seçeneklerden çok fazla değil.

Losttype

losttype font 2015
LostType aslında indireceğiniz fontlar için sizden ücret talep ediyor.Fakat bu miktarı siz belirliyorsunuz.Fiyatlar 0 dolardan -yani hiç para vermeden indirebilirsiniz- başlıyor.

The League of Moveable Type

movabletype free font
The League of Moveable Type açık kaynak olarak genişleyen ve dağıtılan bir başka ücretsiz font bulabileceğiniz platform.

 

Bunları da beğenebilirsin