Ücretsiz HTML5 Temaları Bulabileceğiniz Siteler

Hazır web site şablonları ihtiyacınızı karşılayarak, hızlı site kurmanıza olanak sağlayacak ücretsiz HTML tema indirebileceğiniz sitelerin tam listesidir.

Bu listedeki sitelerde yüzlerce hatta binlerce template bulunmaktadır. Bu bakımdan hangi tür site yapacak olursanız olun, kesinlikle uygun bir şablon bulacaksınız.

Neden Hazır HTML Tema Kullanırız?

Tamamen kişisel gelişim için tema yapımına merak salmış olabilirsiniz.Bir HTML tema nasıl yapılır öğrenmek için, en iyi yollardan biri hazır kodları alıp kurcalamaktır.

Ya da Müşteriniz acil olarak site kurmanızı istemiş olabilir.Siz de sitenin şablon kısmında zaman kaybetmek istemediğinizden HTML ve CSS kodları hazır temaları kullanabilirsiniz.

Web site yapmak için gerekli olan 3 temel dilden biri HTML işaretleme dilidir.HTML hem öğrenmesi hem de uygulaması oldukça basit bir dildir.Kolayca basit statik bir web sayfası yapabilirsiniz.

Lakin sadece HTML ile geliştirilen statik siteler web teknolojisinin ilk yıllarında kaldı.

Artık web sitelerini CSS ve Javascript olmadan düşünmek pek ihtimal dahilde değil.O yüzden web teknolojisinin 3 temel dilinden diğer ikisini de öğrenmeniz gerekiyor.Aslında bu iki dili de öğrenmesi basit ama uygulama kısmına geldiğinde işler biraz karışıyor.

Siz daha çok sunucu taraflı çalışan bir yazılımcı  mesela PHP developer olabilirsiniz.Yani HTML, CSS ve Javascript konusunda giriş seviyesinde bilginiz vardır. Bu dillerle daha önce tema geliştirmemiş olabilirsiniz.Asıl işiniz arayüz geliştirmek olmadığından, başkaları tarafından geliştirilen HTML temalara ihtiyacınız vardır.

Yukarıdaki tüm saydığımız nedenler sizi bu yazıya getirmiş olabilir.Fazla da uzatmadan binlerce tema bulabileceğiniz sitelere göz atabilirsiniz.

1 Templated

Templated

Templated, HTML ve CSS ile geliştirilmiş 800’ün üzerinde HTML teması bulabileceğiniz oldukça yararlı bir kaynak sitesidir.Hazır site şablonlarından beğendiğinizi indirip, site oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bütün temalar Creative Commons ile lisanlı olduğundan ücretsiz olarak kişisel ve ticari işlerinizde kullanabilirsiniz.

2 HTML5 Up

HTML5 Up


HTML5 Up, farklı projeler için kullanabileceğiniz birbirinden güzel tasarımlara sahip onlarca HTML5 teması barındıran bir bir başka kaynak sitedir.

Bütün temalar Creative Commons lisansına tabi yani ücretsiz indirip kullanabilirsiniz.Bütün temalar HTML 5 teknolojisi ile geliştirilmiş.

3 GetTemplate

GetTemplate


Gettemplate, bütün temaları CSS3 ve HTML5 kullanarak geliştirilmiştir.İçeriği az ve bazı temalar ücretli olsa da işinize yaracak temalar yer almaktadır.

4 Start Bootstrap

Start Bootstrap


Start Bootstrap, yine onlarca ücretsiz HTML temayı indirip kullanabileceğiniz bir başka web sitesi.Bütün temalar popüler CSS frameworkü Bootstrap ile geliştirilmiş.Admin sayfasına ihtiyacınız varsa Sb Admin 2 temasına göz atmanızı tavsiye ederim.Temaları kişisel ve ticari işlerinizde ücretsiz kullanabilirsiniz.

5 Style Shout

Style Shout


Style Shout, ajans, blog, landing page, coming soon sayfaları gibi proje odaklı işlerinizde kullanabileceğiniz birbirinden farklı HTML5 temaları bulabilirsiniz.

Bütün site şablonları kişisel ve ticari kullanım için ücretsiz sunuluyor.

6 Cruip

Cruip

Cruip, girişimler (startup) için karşılama sayfası (landing page) temaları sunan proje odaklı kaynak sitesidir.

Bu tarz landing page temaları genellikle mobil uygulama ve oyunları tanıtmak için kurulan sitelerde kullanılıyor.Ayrıca mobil ve web üzerinde yeni bir girişimi tanıtmak için de sıkça tercih ediliyor.

Yazı Hakkında

Bu yazı kişisel ve ticari site yapımında kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz HTML temalarını nasıl bulacağınızı göstermek için yazılmıştır.

Bu sitelerden indireceğiniz hazır web site şablonları sadece HTML ve CSS kodları içermektedir. Dinamik web sitesi kurmak için sunucu taraflı bir yazılım kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Aksi belirtilmediği takdirde, bu sitelerden indireceğiniz HTML temalar, kişisel ve ticari kullanım için ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Yine de indirmeden önce siteden kontrol ediniz.

Bunları da beğenebilirsin