WordPress’de “Günün En Çok Okunan Yazıları” Oluşturmak

Bu yazıda, WordPress’de popüler içerikleri gün, hafta ve ay olarak nasıl gösterebileceğinizi öğreneceksiniz. Son zamanlarda sıkça rastladığımız günün en çok içeriklerini WordPress de yapabileceksiniz.

Bir çok blog içerisinde karşılaştığımız bu modül oldukça aktif olarak kullanılıyor. Ve ziyaretçilerin de sitede en fazla etkileşim yaptığı kısım.

Hatta çoğu ünlü haber siteleri  bile günlük, anlık en çok okunan içerikleri göstermeye başladı. Çünkü insanlar diğer insanların ilgi gösterdiği bir şeye kayıtsız kalamaz. Siteniz de bugün en çok bu okundu, ya da bu hafta veya bu ay şunlar en çok beğenildi gibi alanlar oluşturursanız, bu içeriklere tıklanma oranını artırırsınız.

Siz de site veya bloğunuz için günün en çok okunan yazıları, ya da haftanın veya ayının gibi özellikler eklemek istiyorsanız, yazıyı okumaya devam edin.

WordPress’de Popüler Yazıları Neden Göstermelisiniz?

WordPress blogunu başlattığınızda ve siteniz büyüdükçe, bu büyümeden sitenizdeki eski makalelerin fazla etkilenmediğini fark edeceksiniz. En iyi içeriklerinizi sergileyerek, yeni kullanıcıların sitenizdeki en iyi makaleleri hızla keşfetmelerine izin verebilirsiniz. Bu, sitenizdeki kullanıcı etkileşimini ve sayfa görüntülenmenizi artırır.

WordPress’deki popüler yayınları gün, hafta, ay veya tüm zamanlara göre kolayca nasıl göstereceğinize bir göz atalım.

Gün, Hafta, Ay ve Tüm Zamanlı Pencere Öğelerine Göre Popüler Mesajları Oluşturma

Öncelikle, WordPress Populer Posts eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekecektir. WordPress Popüler Mesaj eklentisi, WordPress için en popüler mesaj eklentisidir.

Zaman aralığı, alıntı, seçkin resimler, görüntüleme sayımı ve daha pek çok seçenek sunar. Etkinleştirdikten sonra herhangi bir kenar çubuğuna WordPress popüler içerikleri eklemek için Görünüm –> Bileşenler sayfasına gitmeniz gerekiyor.

Wordpress de popüler yazıları gün, hafta ve ay olarak göstermek eklenti ayarları

Bu widgeti “Bugün” olarak adlandırabilir ve zaman aralığı alanını son 24 saati seçebilirsiniz. Bundan sonra diğer widget seçeneklerini inceleyebilir ve beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Widget ayarlarınızı saklamak için “Kaydet” düğmesini tıklamayı unutmayın.

Sonra, başka popüler yayınlar widgeti eklemeniz ve “Hafta” olarak adlandırmanız gerekir. Widget ayarlarında, zaman aralığı alanını “7 gün” seçmeniz ve ardından kaydet düğmesini tıklamanız gerekir.

Aylık ve tüm popüler posta widgetlerini de eklemek için aynı işlemi tekrarlayın.

Wordpress de popüler yazıları gün, hafta ve ay olarak göstermek eklenti ayarları

Widget yerleşimi hakkında şu anda endişelenmeyin; çünkü bir sonraki adımda onları ayarlayacağız.

Popüler Yayınlar İçin Sekmeli Widget Oluşturma

Öğreticinin bu bölümünde WordPress kenar çubuğumuz için sekmeli bir widget oluşturacağız. Bu, popüler yayın widgetlerimizi sekmeler içeren tek bir widgette göstermemizi sağlayacaktır.

İlk olarak, Ultimate Tabbed Widget eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Etkinleştirdikten sonra, Görünüm –> Bileşenler sayfasına gidin ve “Default Tabbed Widget Area” etiketli yeni bir widgeti fark edeceksiniz.

Wordpress de popüler yazıları gün, hafta ve ay olarak göstermek eklenti ayarları

Popüler yayın widgetlerinizi bu belirli widget alanına taşımanız gerekecek.

Wordpress de popüler yazıları gün, hafta ve ay olarak göstermek eklenti ayarları

Sonra, mevcut widgetlerde “Ultimate Tabbed Widgets” bulup popüler mesajlarınızı görüntülemek istediğiniz sitenizin kenar çubuğuna eklemeniz gerekir.

Wordpress de popüler yazıları gün, hafta ve ay olarak göstermek

Widget ayarlarında, popüler yayın widgetinize bir başlık ekleyin. Widget alanının altında, Varsayılan sekmeli widget alanını ve şablon alanı için sekmeleri seçmeniz gerekir.

Değişikliklerinizi saklamak için “Kaydet” düğmesine tıklamayı unutmayın.

Artık gün, hafta, ay ve tüm zaman sekmelerine göre en iyi makaleleri gösteren popüler yayın widgetlerini görebilirsiniz.

Wordpress de popüler yazıları gün, hafta ve ay olarak göstermek

Bu makalenin popüler yazıları WordPress’de gün, hafta, ay ve her zamana görüntülemenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

Bunları da beğenebilirsin