Youtube, Art Arda 2 Reklam Gösterimi Üzerinde Çalışıyor

Youtube, özellikle uzun videolarda daha az reklam kesinti deneyimi yaşatmak için art arda 2 reklam gösterimi üzerinde çalışıyor.Dünyanın en fazla ziyaret edilen video izleme platformu Youtube, daha iyi kullanıcı deneyimi için reklam gösterimi üzerinde değişikliğe gidiyor.

Youtube art arda 2 reklam yayınlayacak uzun videolar daha az bölünecek

Bugün yayınladıkları bir blog yazısında, Youtube ekibi televizyon benzeri art arda iki reklam gösterimi üzerinde çalıştıklarını bildirdi.Diğer reklamlar gibi kullanıcılar isterse bu reklamları da atlayabilecek.

Daha önce mobil ziyaretçilerinin daha iyi izleyim deneyimi yaşaması için 6 saniyelik reklam gösterimi başlatan Youtube, bu defa uzun videolardaki reklam gösterimi üzerinde çalışıyor.

Youtube yaptığı son kullanıcı deneyimi araştırmasında, özellikle uzun videolardaki fazla reklam gösteriminin kullanıcı tarafından iyi karşılanmadığı sonucuna ulaşmış.Yine aynı araştırmaya göre, video içerisinde ne kadar az reklam kesintisi olursa, izleyicilerin videoyu terk etme oranının düştüğü ve reklamlardan daha iyi verim aldıkları sonucu ortaya çıkıyor.

Bunun neticesinde ekip, uzun videoların sık sık reklam ile bölünmesini azaltmak için art arda gösterilecek 2 reklam üzerinde denemeler yapmaya başladı.Eğer gösterilen reklamlar kullanıcı için uygun değilse, kullanıcılar reklamları geçebilecekler.

Youtube bu model reklam  gösteriminin mantığını test çalışmalarında aldığı sonuçlara göre açıklıyor.

Uzun bir video da art arda iki reklam gösterimi videonun yüzde 40 oranında daha az kesintiye uğrayacağı sonucunu çıkartıyor.

Bunları da beğenebilirsin