Webmasterlar için Faydalı Youtube Kanalları

Youtube’dan bahsedildiği zaman akla ilk olarak müzik ve videoları gelir.Fakat Youtube, içerisinde milyonlarca görsel şölen barındıran kocaman bir deryadır.Bu derya içerisin de yazılımcılar ve özellikle web tasarımcılar(geliştiriciler,webmasterlar vs) için de devasa onlarca eğitim videoları var.Eğer doğru bir şekilde kullanılırsa sadece Youtube ile bir çok yeteneğe sahip olabilirsiniz.

Özellikle ilgilendiğiniz alan web üzerine ise bu konuda oldukça şanslısınız.Çünkü bu alan üzerine Youtube’da onlarca kanal mevcut.Bir çoğu halen düzenli olarak içerik sağlamaya devam etmekte.Bazıları ara ara içerik sağlıyor ama daha önce ki gönderileri yeterli olacaktır.Lafı fazla uzatmak istemiyorum.

İlk olarak eğer youtube da bir hesabınız yoksa hemen bir hesap açmakla işe başlayın.Daha sonra aşağıda listeleyeceğim kanalları takip etmeye başlayabilirsiniz.İşte listemiz:

Thenewboston = Bir çoğunuz mutlaka bir yerde duymuş veya rastlamışsınızdır.İçerisinde yok yok.PHP,Javascript,jquery,HTML,CSS,Java,Python ve aklınıza gelebiliecek bir alan detaylı videolar var.

PHPacademy = Adından anlaşılacağı gibi ağırlıklı olarak PHP videoları var fakat CSS,HTML ‘de videoları bulabilirsiniz.
DerekBanas = Odak noktası Javascript,CSS ve HTML ama bir çok alanda tekil videolarla oldukça öğretici yayınları var.
Adam Khoury = En favori kanallarımdan birisidir bu adamın kanalı.Mutlaka takip edin.Javascript,html,css ve daha fazlası için
LevelUpTuts = Özellikle front-end developerlar için farklı konularda yayınları var.(Angularjs,polymer,sass,css vs)
GoogleDevelopers = Ağırlıklı olarak android ama bir çok alanda videoları mutlaka takip edin.
TheHelpingDevelop = Uzun zamandır video yayınlamıyor ama içerisinde yeni başlayanlar için PHP,HTML,CSS,jQuery videoları var.
Mjwebdesign =HTML,CSS ve Javascript için özel ipuçları sunan bir youtube kanalı
Learncodeacademy = Javascript ve front end developerlara özel güzel bir kanal.
LearnWebCode = WordPress için takip edilecek kanal.
Andrewperk = Ruby ve PHP frameworklari için takip edilesi bir kanal.

QuentinWatt = Bootsrap,pretashop,javascript ve HTML,CSS videoları ağırlıklı

Evet webmasterlar için Youtube kanalları listemin sonuna geldim.Tabiki Youtube’da kanallar bunlardan ibaret değil.Benim de gözümden kaçan bir çok kanal olabilir.Eğer önereceğiniz kanallar olursa yorumda belirtmeniz yeterli, ekleme yaparım.

Bu yazımda web masterlar(ben daha çok web geliştirici yada web tasarımcı demeyi seviyorum) faydalı olabiliecek, takip edilesi Youtube kanallarını listeledim.Bununla ilgili bir sonraki yazım tasarımcılar için takip edilesi youtube kanalları olacak.Yazıları takip etmeye devam edin.

Bunları da beğenebilirsin